Enne, kui ostad metallkorstna:

1. Vali kütteseade ning selgita nõuded korstnale

Kütteseadme (katel, kamin, keris, ahi) ostmisel tee selgeks, millise mõõduga korstent see nõuab.  Igal poest ostetud kütteseadmel on juures info, milliste temperatuuridega suitsugaasid sealt väljuvad, kas on kuiv/märg põlemine, millist kütet kasutatakse,  millise läbimõõduga korstent saab ühendada küttekehaga, jne. Samuti annab iga korstna tootja kaasa konkreetsed paigaldusjuhised, mida tuleb kindlasti järgida.

2. Määra korstna asukoht

Eelnevalt tuleks selgeks teha, kas korstna saab toetada põrandale või mitte. Kas valitud küttekeha asukoht võimaldab viia korstna otse üles või tuleb teha kõrvalekaldeid. Metallkorstna kergema kaalu tõttu saab seda kinnitada ka lae- ja katusekonstruktsioonide külge.  Samuti on võimalik vastavate lisaelementide abil  teha kõrvalekaldeid (max 45˚) nii, et ei pea lõhkuma olulisi lae- või katusekonstruktisoone.

3. Mõtle eelnevalt läbi ja komplekteeri korsten paberil

Metallkorstna paigaldamine on väga lihtne, kui eelnevalt on „kodutöö“ tehtud ning kogu süsteem põhjalikult läbi mõeldud: välja arvestatud korstna õige pikkus, vastavalt sellele ostetud õiged elemendid ning lisatarvikud (kõrvalekalded, kinnitused, jms). Metallkorstna puhul ei saa elemente lühemaks lõigata, ega ühenduskohti ümber teha. Kui aga eeltöö on väga hästi tehtud, siis on korstna püstitamistöö väga lihtne ning kiire.  


Ole tark ja planeeri oma korstnaost põhjalikult! Nii saad kvaliteetse korstna soodsa hinnaga.
 

Topeltseinaga metallkorsten ICS

ICS on 3-kihiline topeltseinaga metallist moodulkorstnasüsteem, mis koosneb sisemisest kõrgekvaliteedilisest roostevabast suitsutorust, tulekindlast Superwool-villast isolatsioonikihist (25 või 50 mm) ning välisest roostevabast terasest kestast. Sisemise suitsutoru valmistamisel on kasutatud 0,6 mm paksust roostevabast terasest markeeringuga 316L/1.4404, väliskest on tehtud roostevabas terasest 304/1.4301 ning sise- ja väliskest on omavahel isoleeritud kõrgekvaliteedilise Superwool-isolatsioonivillaga.

 

     ICS 25 (Isolatsioonikiht 25mm) 

Sobib kõikidele standardsetele õli- ja gaasi keskküttekateldele märgade töötingimuste režiimis, juhul kui kütteseadme suitsugaaside väljundtemperatuur on kuni max 200º C. ICS25 sisetoru liitevaltsile elastse tihendi lisamisel saame alarõhul töötavast korstnasüsteemist rõhulkassi P1 süsteemi ICSPlus korstna.

     ICS 50 (Isolatsioonikiht 50mm)

Sobib kõikidele tahkel kütusel töötavatele kütteseadmetele (ahjud, kaminad, pliidid ja saunakerised) kuivade töötingimuste režiimis, juhul kui kütteseadme suitsugaaside väljundtemperatuur on kuni max 600ºC.